[row] [column col="col-sm-4 col-sm-offset-8"] [span fontsize="42" fontweight="700"]Doskonała[/span] [spacing height="5" /] [span fontsize="30" fontweight="400"]jakość powierzchni[/span] [/column] [/row]

Strukturyzacja i postarzanie drewna

Strukturyzacja jest procesem technologicznym, którego celem jest nadanie drewnu postarzonego (rustykalnego) wyglądu poprzez wyeksponowanie naturalnego rysunku drewna.

Strukturyzacja drewna jest procesem kilkuetapowym, a ilość etapów jest uzależniona od efektu, jaki chcemy uzyskać oraz od rodzaju materiału, jaki poddajemy obróbce.

Głowice z drutem stalowym

Przeznaczone są do wybierania drewna miękkiego w gatunkach iglastych oraz głębokiej strukturyzacji lub otwarcia naczyń w gatunkach liściastych. Głowice te występują w wersji z włosiem pojedynczym lub splecionym i wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie zachodzi reakcja z garbnikami obecnymi w niektórych gatunkach drewna.

Głowice z drutem tyneksowym

Przeznaczone są do strukturyzacji miękkich gatunków drewna (sosna, świerk) lub 0_0_productGfx_a2f4333b3f660356b0ab1dc93ea8dfcddo końcowego szlifowania gatunków twardych (dąb, jesion) po szczotce stalowej. Głowice te występują w wersji z włosiem o różnej ziarnistości, średnicy i długości.

Odmianą głowic tyneksowych są głowice kombi, w których druty stalowe są przeplecione z drutami Tyneksu.

 

Głowice ze szczotkami ściernymi

Przeznaczone są do ostatecznego szlifowania strukturyzowanej powierzchni po szczotce stalowej i Tyneksowej. Ze względu na charakter pracy i strukturę, głowice z systemem wymiennych szczotek szlifujących mogą być wykonane, jak walcowe, tarczowe lub stożkowe.

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube