Kundig.pl

PS-KSB

Składa się z zespołu napędowego z wrzecionem, które pozwala na ustawienie narzędzia pod różnym kątem w stosunku do obrabianego elementu.

Element bazowy jest na blacie stołu, który ma możliwość regulacji w osi pionowej i poziomej.

 

Układ pracypoziomy/pionowy
Moc [kW]1,1

Prędkości obrotowe wrzeciona

  • 550/650/850
  • 850/1050/1250
  • regulacja płynna

 

Szlifierka PS-SPS-100

prędkość pasa regulowana bezstopniowo [m/min]20-220
 moc silnika napędu pasa [kW]0,75
ilość segmentów szczotek [szt.]140
oscylacja agregatu [mm]32
ręczna regulacja strefy pracy [mm]70
silnik oscylacji [kW]0,75
silnik wentylatora [kW]/[obr/min]0,75/2800
wymiary stołu [mm]2400×620
regulacja kąta położenia stołu [stopnie]0-10
regulacja przesunięcia stołu [mm]60
gabaryty maszyny długość/szerokość/wysokość [mm]2400/1100/1200
średnica króćca odciągu [mm]100
zapotrzebowanie powietrza [m3/h]680
waga [kg]480

Szczotkarka wyposażona jest w szczotki ścierne, tworzące obszar szlifowania o wysokości roboczej 100 mm. System konstrukcji maszyny bazuje na specjalnym pasie zębatym wyposażonym w segmenty szlifierskie do mocowania szczotek, podobnie jak na szlifierkach z głowicami okrągłymi.

Taśma szlifierska zapewnia równomierną jakość szlifowania poprzez wyeliminowanie efektu bicia promieniowego. Przedmioty obrabiane są dociskane wyłącznie do taśmy szlifierskiej i nie muszą być, tak jak w przypadku okrągłej głowicy szczotkarskiej przesuwane do przodu. Dzięki tej obróbce czas obróbki jest znacznie krótszy.

Szlifierko-polerka PS-SP-3-300

Przeznaczona jest do szlifowania i polerowania elementów drewnianych i drewnopochodnych o powierzchni płaskiej, jak i o złożonym kształcie w elementach o szerokości 300 mm.

Szlifierko-polerki PS-SP-300 oferowane są w wykonaniu jedno-, dwu-, trzy- i cztero-wrzecionowym. Przy tym na każdym wrzecionie można zamontować różnego rodzaju narzędzia szlifiersko-polerskie pod określone zadanie produkcyjne. Na przykład przy wykonywaniu prac szlifiersko-wykończeniowych powierzchni, po obróbce mechanicznej od szlifowania do polerowania, pomiędzy i po lakierowaniu, wodowaniu, olejowaniu, patynowaniu oraz zastosowaniu innych technologii.

Wrzeciona posiadają przynajmniej trzy prędkości obrotowe lub płynną regulację obrotów. Dodatkowo każde wrzeciono ma obroty współbieżne i przeciwbieżne w stosunku do kierunku ruchu obrabianego elementu. Obrabiany element jest przesuwany za pomocą przenośnika taśmowego, który jest wyposażony w płynną regulację posuwu.