Ściernice listkowe używane są do szlifowania trudnodostępnych miejsc (ściernice trzpieniowe) lub do powierzchni z skomplikowanym kształcie (ściernice nasadzane). Płótno ścierne pozwala na agresywne szlifowanie, a ściernice włókninowe służą do satynowania lub przygotowania powierzchni pod polerowanie.

– ściernice włókninowe w granulacjach Coarse, Medium, Fine, Very Fine, Ultra Fine,

– ściernice z płótnem ściernym w granulacjach P40-P600

– ściernice przeplatane włókniną i płótnem ściernym,

– wymiary zewnętrzne jak i osadzenie i trzpień na żądanie

Włóknina stosowana jest do czyszczenia i wykańczania powierzchni metalowych czy kompozytowych. Dostępna w wielu wariantach.

– granulacje Coarse, Medium, Fine, Very Fine, Ultra Fine,

– zdzieranie, satynowanie, wykańczanie, polerowanie,

– rolki, arkusze, ściernice;

Kompaktowe dyski fibrowe mocowane na tzw. quick lock. Z reguły stosowane do szlifierek pneumatycznych. Idealne do ściągania dużego naddatku materiału czy usuwania ostrych krawędzi.

– standardowe wymiary to fi50 i fi75 (inne na zamówienie),

– wiele rodzajów płótna do wyboru,

– w ofercie uchwyty do roloców z gwintem M14 jak i z trzpieniem 6 mm

Arkusze wodne na podkładzie typu J z nasypem węglika krzemu. Standardowo dostępne w wymiarach 230 x 280 mm. Szczególnie używane w przemyśle automotive. Idealne do szlifowania wykańczającego na mokro.

– dostępne w granulacjach P240 – P4000,

– arkusze, rolki, krążki,

– nasyp węglika krzemu,

Opaski są wykonywane ze wzmocnionego, klejonego żywicami, płótna o nasypie cyrkonowym. Zakładane na cylindryczne, specjalnie nacinane, gumowe korpusy zaopatrzone w trzpień o średnicy 6 mm. Są używane na przenośnych szlifierkach do polerowania odlewów, spoin, rur itp. Szybkość liniowa szlifowania nie powinna przekraczać 30 m/sek.

Oferowane opaski oraz korpusy występują w średnicach 10 – 60 mm i szerokościach 10 – 30 mm. Dostępne są w granulacjach P40 – P60 – P80 – P150