System szczotek wymiennych opracowany przez firmę PolishStyl zbudowany jest  z głowicy oraz wymiennych szczotek (wsuwek) które wymienia się po zużyciu materiału szlifierskiego.

Do szlifowania płaszczyzn oraz szlifowania wzdłużnego profili prostoliniowych  PolishStyl rekomenduje zastosowanie głowic walcowych.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji  i precyzji wykonania głowice PolishStyl gwarantują długą i bezproblemową pracę. Jako materiał konstrukcyjny mogą być  lekkie stopy metali bądź odpowiednio sztywne i odporne na odkształcenia tworzywa sztuczne. Zaletą głowic z tworzywa sztucznego jest ich niska waga która jest pożądana  w maszynkach ręcznych.

Głowice ze stopów metali lekkich stosuje się przy pracach  w wysokiej temperaturze i przy bardzo dużym obciążeniu podczas procesu szlifowania.

PolishStyl oferuje  głowice z rowkami prostymi i spiralnymi, co w połączniu z regulacją kierunku obrotów umożliwia przemyślane i efektywne szlifowanie zarówno płaszczyzn jak i krawędzi.

W zależności od uwarunkowań wynikających z konstrukcji maszyny mogą być wykonane różne systemy blokowania szczotek, dzięki czemu ich wymiana jest prosta i szybka, bez konieczności demontażu głowicy z maszyny.

Wymiary głowic walcowych

 SPECYFIKACJA
L (mm)30 ÷ 2200
A (mm)5
B (mm)15
d (mm)według zamówienia
D (mm) Ø 56Ø 60Ø 80Ø 100Ø 110Ø 115Ø 125Ø 150Ø 180Ø 220Ø 250Ø 280Ø 310
Ilość rowków12141820222426323644505460

Rodzaje głowic walcowych w zależności od sposobu blokowania szczotek ściernych

typ Aodmiany

lewoskrętna
prawoskrętna
typ Bodmiany
lewoskrętna
prawoskrętna
typ Codmiany
lewoskrętna
prawoskrętna
typ Dodmiany
lewoskrętna
prawoskrętna
typ Eodmiany
lewoskrętna
prawoskrętna
typ Fodmiany
lewoskrętna
prawoskrętna
typ Godmiany
lewoskrętna
prawoskrętna
typ Hodmiany
lewoskrętna
prawoskrętna

Przykłady zastosowania