You are currently viewing Nowa siedziba i showroom firmy PolishStyl

Nowa siedziba i showroom firmy PolishStyl

Po roku budowy firma PolishStyl oddała do użytku nową siedzibę. Zlokalizowana jest ona w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) przy ulicy Siedleckiego 9.

– Od 15 lat w Nowej Dębie produkujemy szczotki ścierne, które stąd wysyłamy do klientów na całym świecie – wyjaśnia Bogusław Szkutnik, prezes firmy PolishStyl. – Jednak wraz z rozwojem firmy postanowiliśmy powiększyć nasze zaplecze biurowo-produkcyjno-magazynowe, a przy tym stworzyć prawdziwą przestrzeń do pokazów i testów. Dlatego ważną częścią nowej siedziby jest showroom – prawdziwe centrum technologii szlifierskich. Każdy zainteresowany może tutaj przyjechać i wypróbować naszych rozwiązań.

Klienci mogą przywieźć swój materiał, ale oferujemy także nasze próbki. Jest to doskonałe miejsce do rozwoju nowoczesnych technologii szlifierskich. A te od 15 lat PolishStyl produkuje i oferuje na rynku.

Szczotkarka dwugłowicowa do strukturyzacji i szlifowania

Spektrum maszyn i rozwiązań, które można przetestować w Nowej Dębie jest szerokie.

Honorowe miejsce w showroomie zajmuje dwugłowicowa szczotkarka PS-600 będąca nowością w ofercie PolishStyl. W zależności od rodzaju zastosowanych głowic i szczotek ściernych, w które są uzbrojone, maszyna może służyć do szlifowania bądź strukturyzacji drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Ponieważ PolishStyl jest producentem głowic i szczotek ściernych bez problemu jest w stanie dobrać odpowiedni rodzaj oprzyrządowania to efektu jaki klient chce uzyskać. Oczywiście ostateczny wynik zależy także od doboru prędkości posuwu, prędkości obrotowej szczotek i wielu innych parametrów – a te zawsze dobierają technicy PolishStyl.

Do strukturyzacji powierzchni PolishStyl produkuje szczotki, które wykonane są metodą nabijania we wcześniej wymodelowany korpus tworzywowy. W procesie strukturyzacji drewna stosuje się głowice z drutem stalowy lub tynexowe (tworzywo sztuczne z zatopionym ziarnem materiału ściernego najczęściej korundem).

Aby otworzyć naczynia drewna i głęboko wybrać drewno miękkie należy użyć głowic z drutem stalowym. W kolejnym etapie stosuje się głowicę tynexową, której zadaniem jest usunięcie postrzępionych włókien z powierzchni drewna oraz wstępne wygładzenie ostrych krawędzi porów powstałe w wyniku pracy szczotki drucianej.

Otwarta konstrukcja szczotkarki PS-600 umożliwia pracę na detalach o maksymalnej szerokości 800 mm w zaledwie dwóch przejściach z każdej strony. Maksymalna wysokości elementu to 310 mm. Głowica i wał podparty jest trzema łożyskami dzięki czemu konstrukcja jest stabilna i bardzo mocna. Ponadto każda głowica ma swoją własną oś obrotową, którą możemy regulować.

– Niedawno przyjechał do naszego showroomu stolarz z Nowego Sączu, z którym testowaliśmy obróbkę belek drewnianych o długości 10 metrów – tłumaczy Patryk Kopeć, doradca techniczny PolishStyl. – Testy wypadły idealnie, a stolarz wyjechał zadowolony. To cieszy szczególnie gdyż domeną naszej firmy jest przede wszystkim profesjonalne doradztwo i pomoc producentom w optymalnym doborze technik szlifierskich.

Szlifierko-polerki

Showroom PolishStyl to także możliwość przetestowania mniejszych – ręcznych maszyn w tym przede wszystkim szlifierko-polerek: dwu – lub jednoręcznych.

Przeznaczone są do szybkiego i efektywnego szlifowania elementów z drewna i tworzyw drewnopochodnych. Operację szlifowania w tym ręcznym narzędziu wykonują także wymienne szczotki ścierne. Ich odpowiedni dobór pozwala na uzyskanie dobrej jakości szlifowania zarówno na etapie szlifowania zasadniczego przed lakierowaniem jak i szlifowania międzyoperacyjnego lakieru. Oczywiście mogą posłużyć także do strukturyzacji. Charakteryzuje je lekkość pracy, wytrzymała konstrukcja oraz mobilność.

Spersonalizowane papiery ścierne

PolishStyl jest nie tylko producentem szczotek ściernych i opisanych wyżej maszyn, ale także papierów i taśm ściernych. Są one spersonalizowane są do wielu rodzajów produkcji i panujących warunków szlifowania. W tym zakresie producent oferuje kilkadziesiąt rodzajów produktów.

– To, na co zwracamy klientom uwagę to odpowiednie dopasowanie papieru czy płótna do wykonywanej obróbki – komentuje prezes PolishStyl. – Niestety w wielu fabrykach tym samym papierem – tzw. Uniwersalnym – szlifuje się drewno buka, sosny i dębu. Chcąc produkować w wysokiej jakości takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. I tę wiedzę staramy się przekazywać producentom.

Tę wiedzę można również posiąść odwiedzając nowy showroom PolishStyl. Tutaj także od listopada działa sklep stacjonarny, w którym na miejscu można zakupić produkty z oferty PolishStyl: papiery i taśmy ścierne, szczotki ścierne oraz do strukturyzacji, szlifierki dwuręczne, mleczka polerskie i całe mnóstwo rozwiązań!

– A jak komuś do Nowej Dęby jest za daleko lub nie po drodze – choć jesteśmy po drodze w Bieszczady – to zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego: www.materialyscierne.pl – podsumowuje Bogusław Szkutnik. – Tam zewsząd jest blisko!

Dodaj komentarz